info@pukitimo.com

Otomatik Köpek Gezdirme Kayışları Nedir?

Can dostlarımız Köpeklerle dolaşmak keyiflidir. Otomatik Köpek Gezdirme Tasmaları kontrolü sizde olmasını sağlar. Köpeğinizi dolaştırıken uzun yada kısa mesafedeki hareketlerini gerektiğinde kısaltmak veya salıvermek için Makaralı Gezdirme Kayışları/İpleri hem pratik hem tam kontrol sağlar.

Otomatik Köpek Gezdirme Tasmalarının Fonksiyonları

Köpeğinizle keyifli bir gezme için kontrolü hem de pratik bir kontrolü istersiniz. Sahilde yada oldukça rahat bir şekilde köpeğinizi tasmalı gezdirmek isterseniz ipin/Sevk Kayışının mesafesi uzun olmalıdır. Sabit Sevk kayışları bu yüzden zaman zaman kullanışlı olmayabilirler. Ya da uzun olanlarında Salma ve toplama anlarında karışabilir toparlanmakta zorluk çekebilirsiniz. İşte bu yüzden Otomatik Köpek Gezdirme  Kayışları bu yüzden oldukça faydalıdır. Mesafeyi siz ayarlar, Dolaşmaz, oldukça pratik, Çantanızda yer kaplamaz yani kontrolü sizde olur.

Piyasada farklı marka ve modellerile sizin ihtiyaç ve beğeninize göre Makaralı gezdirme tasmaları bulunmaktadır. Bazıları 2 yada 3 fonksiyonları bulunmaktadır. 2 Fonksiyonlu olanlarda 1- serbet 2- olansa durdurma yada bekletme olmaktadır. 3 fonksiyonlu olanlar ise 1- Serbest 2- Bekletme 3-Durdurma fonksiyonları olmaktadır.

SERBEST DOLAŞTIRMA

Otomatik Mekanizmanın marka modeline bağlı olarak parmağınızla düğmeye basın, böylece mekanizmadaki ip serbest bırakılabilir ve köpek çektiğinizde mesafe sonuna kadar gider.

DURDURMA

Yine marke ve modeline göre değişmekle birlikte düğmeye bastığınızda serbest hareketi durur. Artık belirlediğiniz mesafe kadar köpek dolaşabilir.

BEKLETME

Köpeğiniz anlık durması ama sonrasında tekrar devam etmesi için bekletme fonksiyonu ile parmağınız tutarak kullanılır.

Otomatik Köpek Gezdirme Tasması Neye Göre Alınır?

Köpeğinizle dolaşacaksınız ve Otomatik bir Gezdirme tasması edinmek istiyorsunuz. Peki Neye göre almalıdır?

Makaralı Tasma alırken öncelikle ihtiyacınıza uygun mekanizmayı seçmelisiniz. Köpeğinizin ağırlığı 45 Kg ise aldığınız mekanizma 12 Kg kadar çekiyorsa bu durumda ya şerit çekme anın da kopabilir yada mekanizmanın içi parçalanabilir. Bu yüzden öncelikle köpeğinizin ağırlığını öğrenmelisiniz. Köpeğin ağırlığına göre bunu kaldırabilecek marka ve modeli seçmelidir. Köpeğinizin hareketine bağlı ip yada şerit seçebilirsiniz. Belki ilk etapta 3 fonksiyonun hepsini kullanmazsınız ama ilerde gerektiğinde 3 fonksiyonu kullanacağınızdan 3 fonksiyonlu makaralı tasmaları tercih etmelisiniz. Beğeninize bağlı renkler  yada motifikasyon eklenebilecek mekanizma isteyebilirsiniz.  Bazı Markalarda ek olarak aparatlar bulunmaktadır. (Kaka Torbası haznesi, Fener, Seyahat Mama kabı vs)

Önemli hususlardan biride elinize büyük yada küçük mekanizma almamalısızdır. Çünkü Küçük mekanizma köpeğin hızlı bir hareketinden elinizden kaçabilir ve doğru düzgün kullanabilirsiniz. Yada çok büyük aldığınızda uzun süreli kullanımda ellerinize ağrıtabilir, düğmeye erişirken kolaylık yerine zorluk yaşayabilirsiniz. Bu doğrultuda köpeğinizin cinsi ağırlığı size gelen kullanımı pratik ve elinize oturan bir Otomatik Köpek gezdirme tasması almanız uygundur.

DOGGİE MASTER SERİSİ OTOMATİK KÖPEK GEZDİRME TASMASI

DOGGİE SOFT SERİSİ OTOMATİK KÖPEK GEZDİRME TASMASI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir